Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Konstantynowie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2, 21-543 Konstantynów

 

Aktualności

DOKUMENTY, strona 5:

Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych

Utworzono dnia 01.06.2022

Fundacja ZEW informuje, że rezlizuje projekt dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i osób najbliższych, którzy odczuwają negatywne skutki epidemii, także dla osób, które brały udział we wcześniejszej edycji projektu. Wsparciem zostanie objętych 180 osób (110 osób z niepełnosprawnościami i 70 osób z ich najbliższego otoczenia).

czytaj dalej » na temat: Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych

Informacja dla uczestników Klubu Seniora w Konstantynowie

Utworzono dnia 31.05.2022

W związku z realizacją projektu pn.: "STREFA AKTYWNEGO SENIORA" - rozwój usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej na terenie Gminy Konstantynów poprzez utworzenie Klubu Seniora oraz wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11 Włączenie społeczne, Działania 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

czytaj dalej » na temat: Informacja dla uczestników Klubu Seniora w Konstantynowie

Darmowe kursy wakacyjne dla Seniorów

Utworzono dnia 26.05.2022

Uniwersytet Warszawski realizuje projekt, polegający na organizacji całkowicie darmowych kursów wakacyjnych dla Seniorów. Zainteresowane osoby proszone są o indywidualne wypełnienie formularzy zgłoszeniowych (linki poniżej). Oferta obejmuje dwa kursy dla Seniorów.

czytaj dalej » na temat: Darmowe kursy wakacyjne dla Seniorów

Zbiórka dla pogorzelca

Utworzono dnia 20.05.2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstantynowie zwraca się z prośbą o wsparcie rzeczowe (na przykład w formie: artykułów spożywczych, odzieży itp.) oraz w miarę możliwości o wsparcie finansowe dla pogorzelca z terenu naszej Gminy.

czytaj dalej » na temat: Zbiórka dla pogorzelca

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Utworzono dnia 05.05.2022

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

czytaj dalej » na temat: Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci

Utworzono dnia 05.05.2022

W dniu 30 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. Dzień ten został zapoczątkowany przez amerykańską organizację EPOCH w 2006 roku. Został ustanowiony w celu przekonania rodziców i opiekunów dzieci do rezygnacji z przemocy i kar fizycznych. W naszym kraju zakaz bicia dzieci regulowany jest Ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym.Od 2010 r. zapisany jest w nich zakaz stosowania jakichkolwiek kar cielesnych wobec dzieci przez osoby wykonujące władzę rodzicielską oraz sprawujące opiekę lub pieczę nad małoletnim, postulowany przez Rzecznika Praw Dziecka.

czytaj dalej » na temat: Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci

Informacje

Liczba wyświetleń: 3107
Utworzono dnia: 07.10.2021

Historia publikacji

  • 06.12.2022 11:26, Administrator
    Dodanie dokumentu: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
  • 25.11.2022 07:48, Administrator
    Dodanie dokumentu: Dostępne Mieszkanie
  • 23.11.2022 12:16, Administrator
    Edycja dokumentu: Gminna Zbiórka Darów